×
destinatii
Destinații
inedite
Inedite
wow Wow
25
lux Lux
85
tradiționale Tradiționale
131
priveliște Priveliște
153
retrase Retrase
25
în munți În munți
9
pe malul apei Pe malul apei
182
în pădure În pădure
217
domeniu Domeniu
26
peisagistică Peisagistică
79
agro Agro
24
la țară La țară
49
fermă Fermă
11
herghelie Herghelie
13
livadă Livadă
30
cramă Cramă
8
boutique Boutique
173
castel Castel
6
conac Conac
9
log home Log home
110
tiny Tiny
46
a-frame A-frame
134
hobbit Hobbit
1
glamping Glamping
12
camping Camping
5
plutitor Plutitor
7
SPA SPA
47
piscină Piscină
305
gastro Gastro
355
Proprietăți favorite
Aprilie - Mai 2027
joi
vin.
sâm.
dum.
lun.
mar.
mie.
29
30
1
2
3
4
5


vezi calendarul complet





Decembrie 2026
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
21
22
23
24
25
26
27


vezi calendarul complet





Decembrie 2026 - Ianuarie 2027
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
28
29
30
31
1
2
3


vezi calendarul complet





0 oferte Paste
0 oferte Craciun
0 oferte Revelion
Total oaspeti:
Camera 1
Camera 2
Camera 3
Camera 4

Cabana Retezat

Râu de Mori, sat Clopotiva
10.0 / 11 recenzii
Adaugă recenzie Toate recenziile

Avram Andreea din Hunedoara (cuplu tânăr)
01.08.2025 - nota: 10
Cabana Retezat oferă camere curate și confortabile, cu priveliști superbe. Este bine poziționată pentru trasee montane. Gazdele sunt primitoare și atente, iar facilitățile sunt bine întreținute. Bucătăria este utilată, curățenia impecabilă, iar atmosfera caldă te face să te simți ca acasă. Un loc ideal pentru relaxare, drumeții și deconectare în inima naturii.
.
Horatiu Harau din Hunedoara (grup)
01.08.2025 - nota: 10
Ederea noastră de la Cabana Retezat a fost minunată. Ne bucurăm că am avut această experiență.
De la zona foarte liniștită, până la toate facilitățile pe care le oferă cabana, este locatia perfecta pentru un concediu excelent!
Patul a fost foarte comod și am dormit ca un bebeluș.
Rebeka Mursa din Deva (cuplu tânăr)
01.08.2025 - nota: 10
Curte mare, multe activitati perfecte pentru orice varsta, rau si lac in apropiere, liniste... O experienta de neuitat datorita gazdei primitoare. Piscina este curata, se pun la dispozitie colaci, saltele si mingi de plaja. Sauna uscata este superba. Focul de tabara din fiecare seara este o experienta necesara oricarui viitor turist care doreste sa viziteze complexul.
Luca George din Oradea (cuplu matur)
25.07.2025 - nota: 10
Excelent. Amplasată între rău și pădure, retrasă, fără vecini, liniște deplină, curte enormă, lac de pescuit păstrăv, teren de minifotbal și volei, piscină interioară cu apă încălzită și saună, bungalouri, curățenie exemplară, multe facilități, concluzia: exceptional.
Mulțumim pentru un weekend minunat și relaxant petrecut în Munții Retezat.
Iulia din Blaj (single)
23.08.2022 - nota: 4.33
O zona montana superba, merita vizitata, insa conditiile de cazare lasa de dorit: nu este semnal la tel, nici wi-fi, apa din piscina e fff. rece, sauna e defecta, restaurantul nefunctional si sunt gandaci in camere. Nu a fost deloc o experienta placuta!
Melnic Mirela din Constanta (cuplu matur)
Turist necazat, a notat doar comunicarea cu personalul unității în 05.08.2022. - nota: 10
Am ajuns pentru prima oara in Rau de Mori. Nici nu auzisem pana anul acesta. Am cautat o pensiune si am gasit cabana Retezat, care era ocupata pentru perioada solicitata de noi, dar cum mi-a placut foarte mult, am incercat inca o data cand am ajuns in zona si am avut noroc ca tocmai se anulase rezervarea. Si am reusit sa ne cazam la acesta pensiune vis, cu un teren de vreo 7-8000 m, cu foisor, terase, balansoar, leagan, tersa cu bsncute la râu. Accesul la cabana se face pe un pod mobil peste râu, masina se lasa in parcarea de la sosea. Am facut cativa km prin curtea pensiunii, la gratar, la masina, dar pentru mine a fost placut. Si foarte important pentru iubitorii de piscină, exista una foarte mare si frumoasa intr-un spatiu foarte bine amenajat, acoperita, dar cu geamuri de jur imprejur cu acces la orice ora. Camerele au un aer intim,nu foarte mari, dar foarte curate,cu acces la terasa. Pensiunea este inconjurata de.munti si ofera tot ce ai nevoie pentru o vacanta frumoasa, aer curat si relaxare. Multumim frumos. Vom reveni cu drag.
Mihai-alexandru din Sighișoara (cuplu tânăr)
sejur: 04.09.2019 - 06.09.2019 - nota: 10
Personal foarte amiabil, mancare foarte buna , locatia superba foarte liniste exact ce am avut nevoie. O sa revenim cu siguranta
Gheorghe G din Alba Iulia (grup)
sejur: 19.08.2016 - 21.08.2016 - nota: 9.33
O locatie deosebita, aer curat, peisaje splendide. Recomandat pentru relaxare.
Ion din Bucuresti (cuplu matur)
sejur: 12.07.2015 - 16.07.2015 - nota: 9.67
Peisaj, aer curat, liniste, spatiul generos si frumos amenajat. Patru variante de mic dejun. Oameni primitori si amabili. Vrem sa revenim!

Doar conexiunea Orange este disponibila, daca nu aveti abonament puteti cumpara din Hateg o cartela prepaid. Cabana nu este suficient de bine semnalata, sunt doua indicatoare insa contrastul culorilor, pe panouri, face ca mesajul sa nu aiba impactul dorit. De asemenea accesul din soseaua principala (care duce spre Hateg) nu este marcat corespunzator, pe site indicatiile de acces ar trebui sa fie mai detaliate. N-am inteles daca se poate folosi piscina, ar fi fost frumos ca toate aparatele de fitness sa fie functionale.
Andreea A din Timisoara (familie cu copii mici)
Turist necazat, a notat doar comunicarea cu personalul unității în 26.08.2013. - nota: 10
Nu mai erau camere disponibile cand am incercat sa rezerv, dar am fost anuntata in foarte scurt timp.
Dana D din Ploiesti (familie cu adolescenți)
sejur: 10.08.2011 - 13.08.2011 - nota: 9.67
Ambianta generala foarte placuta, camera curata cu baie proprie, spatiu verde generos si acces la facilitati (piscina, paturi exterioare, gratar, frigider), servire la restauraunt ireprosabila si personal foarte amabil.

Dificultati in orientare de a ajunge la cabana - valorile coordinatelor Gps nu sunt corecte.
de la 120 RON / noapte
3

Distribuie pagina