×
destinatii
Destinații
inedite
Inedite
wow Wow
25
lux Lux
85
tradiționale Tradiționale
131
priveliște Priveliște
153
retrase Retrase
25
în munți În munți
9
pe malul apei Pe malul apei
182
în pădure În pădure
217
domeniu Domeniu
26
peisagistică Peisagistică
79
agro Agro
24
la țară La țară
49
fermă Fermă
11
herghelie Herghelie
13
livadă Livadă
30
cramă Cramă
8
boutique Boutique
173
castel Castel
6
conac Conac
9
log home Log home
110
tiny Tiny
46
a-frame A-frame
134
hobbit Hobbit
1
glamping Glamping
12
camping Camping
5
plutitor Plutitor
7
SPA SPA
47
piscină Piscină
305
gastro Gastro
355
Proprietăți favorite
Aprilie - Mai 2027
joi
vin.
sâm.
dum.
lun.
mar.
mie.
29
30
1
2
3
4
5


vezi calendarul complet





Decembrie 2026
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
21
22
23
24
25
26
27


vezi calendarul complet





Decembrie 2026 - Ianuarie 2027
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
28
29
30
31
1
2
3


vezi calendarul complet





0 oferte Paste
0 oferte Craciun
0 oferte Revelion
Total oaspeti:
Camera 1
Camera 2
Camera 3
Camera 4

Pensiunea Carmen

Borșa
10.0 / 124 recenzii
Adaugă recenzie Toate recenziile

Stelian S din Bucuresti (grup)
sejur: 15.09.2015 - 20.09.2015 - nota: 9.83
Ospitalitate, preparate culinare

Un TV mai mare in foisor si un frigider!

Răspunsul proprietății:
Multumim,va asteptam sa reveniti cu drag pe la noi!
Daniel D din Cluj Napoca (familie cu adolescenți)
sejur: 26.08.2015 - 31.08.2015 - nota: 9.83
Am ales Pensiune Carmen si nu ne-am pacalit. Am fost foarte placut impresionati de tot: camere spatioase si curate, sala de mese( de fapt o bucatarie) mare, foisorul unde se poate manca sau, pentru cei interesati, se pot face gratare, spatiu verde si spatiu de joaca pentru copii, doua leagane, masa de Ping-Pong, cos de baschet. Daca peste toate acestea adaugam ospitalitatea gazdelor avem reteta pentru o vacanta perfecta.
Multumim gazdelor Livia si Vasile Timis si promitem sa revenim.


Răspunsul proprietății:
Multumim frumos , va mai asteptam cu mare drag la Borsa
Violeta din Iasi (familie cu adolescenți)
sejur: 03.08.2015 - 05.08.2015 - nota: 10
Am ales sa merg la pensiunea Carmen in urma impresiilor postate si pot spune ca a fost o alegere extrem de inspirata.
Gazdele sunt minunate,au o atitudine calda si primitoare,ofera informatii de interes turistic si,la cerere,asigura micul dejun si cina.In pensiune este o curatenie desavarsita,camera tripla pe care am primit-o spatioasa iar din balcon cu o priveliste superba.De asemenea,in spatele pensiunii este un foisor decorat traditional,o gradina superba(cu flori,copacei,bancute,leagan,topogan,etc) si o parcare destul de mare.Intr-un cuvant,totul e foarte bine gandit,asezat si decorat cu mult bun gust.
Recomand pensiunea pentru serviciile foarte bune,liniste si confort.Noi vom reveni cu mare drag.


Răspunsul proprietății:
Multumim pentru cuvintele frumoase.Va asteptam sa reveniti cu drag la Borsa!
Valentin V din Navodari (familie cu adolescenți)
sejur: 30.07.2015 - 02.08.2015 - nota: 10
Am petrecut un sejur minunat la pensiunea Carmen! Totul a fost peste asteptari: ospitalitatea gazdelor, frumusetea si confortul locatiei, savoarea preparatelor traditionale, multitudinea obiectivelor turistice.
Vom reveni cu drag!


Răspunsul proprietății:
Multumim,va asteptam sa reveniti cu drag pe la noi!
Alexandru din Constanta (familie cu copii mici)
sejur: 10.08.2015 - 15.08.2015 - nota: 9.5
Mergeti cu toata increderea la Borsa. Pensiunea Carmen. O sa va simtiti ca acasa. Gazdele sunt de nota 10. Comunicativi, sociabili si mereu cu zambetul pe buze. Noi am optat si pentru demipensiune. Si bine am facut. Micul dejun este foarte variat si nu-i lipseste ceaiul facut cu plante specifice zonei sau laptele proaspat de vacuta. Cina este ocazia perfecta de a te delecta cu mancaruri specific maramuresene. Painea de casa si cozonacii cu urda sunt...hmmm...trebuie sa le gustati ca sa ma intelegeti. Iar la sfarsitul sederii, veti avea parte de o parada a modei maramuresene, in care protagonistii sunteti chiar dvs. In concluzie, multumim frumos Livia si Vasile. Vom reveni cu cea mai mare placere.



Răspunsul proprietății:
Multumim pentru cuvintele frumoase.
Va asteptam sa reveniti cu drag pe la noi!
Emil din Bucuresti (cuplu tânăr)
sejur: 23.06.2015 - 25.06.2015 - nota: 10
Oameni, locuri, frumuseti
O pensiune cum foarte rar gasesti, cu gazde de nota 10, o curatenie si ordine perfecta. Tot respectul si cu siguranta vom reveni! Emil & Catalina din Bucuresti


Răspunsul proprietății:
Multumim,va asteptam sa reveniti cu drag la Borsa!
Daniela D din Bucuresti (familie cu copii mici)
sejur: 29.06.2015 - 03.07.2015 - nota: 9.83
Sejurul nostru la pensiunea `Carmen` a fost minunat! Exact ceea ce aveam in minte atunci cand ne gandeam la o astfel de vacanta. Loc minunat, conditii excelente, dar mai ales oameni deosebiti!!! Doamna Livia si domnul Vasile sunt gazde desavarsite si ne-au facut sa ne simtim ca acasa. Nu am putea spune ce ne-a placut mai mult: mancarea gustoasa, placintele si painea calda, graiul maramuresean, sfaturile si indicatiile cu privire la obiectivele turistice ale zonei...Toate au fost pe placul nostru! Atunci cand ne vom reintoarce in Maramures, cu siguranta ne vom opri tot la Carmen.
Detalii tehnice - camere ok, foarte curat, acces la o bucatarie comuna dotata cu tot ce-i trebuie (frigider, aragaz, prajitor de paine, vesela, etc.) precum si la gratarul/ cuptorul din curte. Va puteti prepara singuri mancarea sau puteti `hotari` impreuna cu doamna Livia ce ati dori sa va pregateasca (noi am recomanda varianta a doua). Zona este extrem de frumoasa, cu posibilitati multiple - drumetii pe munte, excursii la manastiri, muzee, etc. Daca sunteti nehotarati (si chiar si in cazul in care veniti cu `temele` facute, cum am fost noi), consultati-va si cu doamna Livia inainte de a pleca la drum. Nu veti avea decat de castigat!
Oricand vom recomanda acest loc si ne vom gandi cu drag la timpul petrecut aici! Speram ca si viitorii oaspeti sa fie cel putin la fel de multumiti ca si noi!


Cu mentinuea ca nu am avut nicio nemultumire, am dori totusi sa indicam 2 lucruri care ar putea intra la categoria `nice to have`: un cuier/ agatatoare in baie si, poate, un wireless mai `puternic` in camere.

Răspunsul proprietății:
Multumim doamna Daniela,va asteptam sa reveniti cu totii pe la noi!
Sandu S din Oradea (familie cu copii mici)
sejur: 12.06.2015 - 14.06.2015 - nota: 9.83
Am petrecut cateva zile minunate la pensiunea Carmen din Borsa,o pensiune cum nu am mai avut ocazia sa intalnesc pana acum.Este un etalon in domeniul turismului,iar dupa parerea mea,orice proprietar de pensiune din Romania ar trebui sa ia lectii de la la doamna Livia si domnul Vasile,sa invete ce inseamna sa-ti faci clientii sa se simta ca si `acasa`.
Pensiunea este foarte frumoasa, extrem de curata, camerele sunt nou mobilate,iar la parterul pensiunii exista o bucatarie mare, foarte modern utilata, unde poti gasi absolut tot ceea ce iti trebuie pentru a servi masa. Noi insa am apelat la Dna. Livia deoarece pentru niste preturi mai mult decat decente ne-a pregatit mancare extrem de gustoasa, iar noi si copii am mancat cu mare pofta pe terasa din curte unde este si un cuptor cu vatra pe lemne. Proprietarii pensiunii ne-au pregatit o surpriza minunata,ne-au oferit din partea casei placinta cu branza si marar,cozonaci cu branza si stafide si paine de casa (pacat ca nu pot atasa poze sa vedeti ce minunatie).Am avut ocazia sa gustam din cozonacul si painea calda scoase proaspat din cuptor, o adevarata placere.
Un scurt rezumat cu ce veti gasi la aceasta pensiune: o curte superba cu posibilitati de recreere pentru toate varstele, leagan, topogan, masa de tenis,cos de baschet, un foisor decorat traditional si dotat cu tot ce este necesar (gratar, chiuveta, cuptor),camere mari,zona linistita,sala de mese complet utilata.
Noi am ales sa vizitam Cascada Cailor, Mocanita si cateva manastiri,dar am avut timp mult prea scurt pentru multitudinea de obiective turistice ce le ofera Maramuresul, o zona curata, de poveste, cu oameni primitori si harnici.
Multumim pentru ospitalitate si recomandam cu caldura tuturor celor care aveti de gand sa va petreceti cateva zile in Borsa sa va cazati la unica pensiune din zona unde va garantez ca va veti simti minunat. Doamna Livia si domnule Vasile,sunteti niste oameni minunati! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate sa puteti face incontinuare treaba la fel de buna la aceasta pensiune si va promit ca ne mai revedem cat de curand.


Răspunsul proprietății:
Multumim domnule Sandu,pentru cuvintele frumoase.Ne bucuram ca v-ati simtit bine la noi.
Va asteptam sa reveniti cu mare drag pentru a imbraca costumele traditionale
Multe salutari de la Borsa!
Mihaela M din Bucuresti (cuplu tânăr)
sejur: 03.08.2015 - 10.08.2015 - nota: 10
Amabilitatea ,curatenie.hmmmm mancare si totul este super bravo fam timis

Nu este

Răspunsul proprietății:
Multumim,va asteptam sa reveniti cu drag pe la noi!
Mihaela M din Bucuresti (cuplu tânăr)
sejur: 24.05.2015 - 30.05.2015 - nota: 9.33
Sejurul petrecut la pensiune Carmen a fost unul placut si datorita gazdelor. Livia si Vasile sunt foarte amabili si dornici sa faca sederea turistilor in pensiunea lor cat mai placuta. Totul este foarte curat si bine pus la punct, curtea este ingrijita si mare (exista loc de joaca pt copii, leagane si bancute), foisorul spatios are cupor si gratar. Turistii se mai pot delecta cu hranirea celor 2 simpatici iepurasi din gradina.
Recomand cu caldura!


Răspunsul proprietății:
Multumim , va asteptam cu drag sa reveniti pe la noi !
Anca din Satu Mare (familie cu copii mici)
sejur: 29.05.2015 - 01.06.2015 - nota: 9.83
Amabilitate, profesionalism, daruire- trei atribute care califica personalul acestei pensiuni. Multumim! Vom reveni cu drag!

Răspunsul proprietății:
Multumim,va asteptam sa reveniti cu drag!
Anisor din București (grup)
sejur: 05.08.2015 - 12.08.2015 - nota: 9.17
Ospitalitatea gazdelor
Curățenia
Mancarea


Răspunsul proprietății:
Multumim va asteptam sa reveniti cu drag pe la noi!
Nicoleta din Bucuresti (grup)
sejur: 10.07.2015 - 13.07.2015 - nota: 9.83
Confortul camerelor, curatenia locatiei, receptivitatea gazdelor a fost de nota 10.
O pensiune minunata.
Multumim!


Răspunsul proprietății:
Multumim,va asteptam sa reveniti cu drag la Borsa!
Sebastian S din Suceava (familie cu copii mici)
sejur: 24.10.2014 - 26.10.2014 - nota: 9.83
Un sejur de exceptie, gazde foarte primitoare si ospitaliere, mancare buna, curatenie, costume populare traditionale ptr cei care doresc sa faca fotografii imbracati ca in zona, horinca si voie buna..recomandam cu caldura !!


Nu cred ca trebuie schimbat ceva sunt foarte atenti la detalii gasesti tot ce ai nevoie iar daca nu exista ceva si ceri esti servit prompt...
Veturia din Timisoara (cuplu matur)
sejur: 24.09.2014 - 28.09.2014 - nota: 10
Gazdele Dna Livia si Dnul Vasile sint deosebit de primitoare, ospitaliere , competente. Ne-au informat despre obiectivele turistice din zona, atit despre cele cunoscute din alte surse cit si despre cele mai putin mediatizate (ex: Muzeul Tarancii Romane din Dragomiresti, Manastirea Pietroasa.
Pensiunea este frumoasa si bine intretinuta, camera confortabila, cu incalzire centrala, se cunoaste ca proprietarii sint oameni gospodari.
Mancarea pregatita pt mic dejun si cina a fost foarte buna, portii mari, diversitate si cu specific maramuresean. Plusuri: horica buna, cozonac si piine de casa.
Recomandam pensiunea si multumim cu drag gazdelor.


Nu e cazul.

Răspunsul proprietății:
Multumim,va asteptam sa reveniti cu drag la Borsa!
Ciprian din Iasi (familie cu copii mici)
sejur: 11.09.2014 - 12.09.2014 - nota: 9.83
Zona linistita si foarte placuta. Primire calda. Apropa de principalele obiective

Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu drag pe la noi!
Sorin Ioan S din Cluj-napoca (cuplu matur)
sejur: 07.09.2014 - 13.09.2014 - nota: 10
O pensiune care pentru multa lume ar constitui casa de vis. Finisaje ireprosabile, acces rapid, loc de parcare generos, foisor in aer liber.
Gazde extrem de primitoare.
Mancarea naturala si foarte proaspata.


Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu drag la Borsa!
Gheorghe din Brasov (familie cu adolescenți)
sejur: 09.08.2014 - 13.08.2014 - nota: 10
Ne-a placut foarte mult, gazda este deosebita, are mare grija de oaspeti, mancare foarte buna, cozonac, placinte, palinca, afinata din partea casei. Totul a fost foarte bine si sigur vom reveni.

Răspunsul proprietății:
Multumim va asteptam sa reveniti cu drag!
Dorina D din Constanta (familie cu copii mici)
sejur: 06.08.2014 - 10.08.2014 - nota: 10
Dotarea si marimea camerei, curatenie, dotarea bucatariei, foisor, gradina,jocuri, ospitalitatea gazdelor, mancarea foarte buna, costume populare, amplasarea pensiunii. Va multumim pentru tot!

Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu drag!
Marian din Bucuresti (cuplu matur)
sejur: 21.07.2014 - 27.07.2014 - nota: 9.83
Gazdele foarte amabile ,curatenia din locatie de nota 10,se poate servi masa cu produse traditionale,palinca foarte buna,am fost 3 familii si ne-am simtit extraordinar de bine in acesta pensiune,a fost un concediu reusit,o sa revenim cu mult drag in acesta pensiune si multumim gazdelor ptr.toate serviciile..

Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu drag!
Eugen E din Bucuresti (familie cu adolescenți)
sejur: 23.08.2014 - 29.08.2014 - nota: 9.83
Pensiune cocheta,curatenie impecabila, gazde primitoare.Un mare plus il reprezinta foisorul amenajat traditional unde se poate lua masa.

Nu sunt.

Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu drag!
Simona S din Medias (familie cu copii mici)
sejur: 31.07.2014 - 03.08.2014 - nota: 9.83
Gazde amabile , extrem de primitoare , curatenie si mancare impecabila . Cozonacii , placintele si horinca excelente , iar imbracatul costumelor populare ceva de neuitat . Vom reveni cu drag .

Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu drag!
Dorina D din Bucuresti (grup)
sejur: 28.07.2014 - 31.07.2014 - nota: 10
Pensiunea foarte moderna, ff curata cu toate facilitatile si tot confortul. proprietarii oameni extraordinari de calzi si atenti cu toata lumea si cu orice solicitare, serviciile deosebite (mancarea excelenta, painea, cozonacii si placintele coapte in cuptor traditional au fost extraordinare), curte foarte mare cu loc de parcare pt fiecare masina, foisorul mare cu un loc la masa pt fiecare, gratar, cuptor, aragaz si vesela ,am imbracat costume traditionale care pt mine au fost un vis, au fost toate masurile pt toata lumea si dna proprietar la intretine impecabil.
recomand aceasta pensiune cu toata caldura,si pe aceasta familia frumoasa de oameni harnici,primitori si de viata.
vom reveni cu drag ori de cate ori timpul ne va permite si vom ajunge prin zona.
va pupam si va imbratisam cu mare drag,si bunul dzeu sa va dea sanatate si multa putere de munca.


Răspunsul proprietății:
Multummim dna Dorina pentru aceste cuvinte si va asteptam sa reveniti cu multa placere.
Multe salutari de la Borsa
Elena E din Bucuresti (familie cu copii mici)
sejur: 18.08.2014 - 21.08.2014 - nota: 10
Am fost cazati la aceasta pensiune 3 nopti (ce pacat ca doar atat). Pentru turistii care doresc sa afle cum este aici, doresc sa-i asigur ca fac alegerea cea mai buna. Totul este asa cum ar trebui sa fie peste tot si ca sa dau cateva detalii: pensiunea este foarte moderna, foarte curata si intretinuta, camerele sunt spatioase, curate, elegante, mancarea servita dimineata si seara este facuta de catre gazda sila solicitarile turistilor si este fffff buna. Doamna Livia este o f. Buna bucatareasa, ne-a incantat si cu placintele si cu cozonacii facuti la cuptor. Acesti oameni merita toate laudele pentru ca stiu cum sa te faca sa te simti cu adevarat bine, sunt f. Primitori, f. Buni, cu mult mult bun simt si nu sunt `lacomi` asa cum intalnesti mai peste tot in tara asta. Nu pot sa spun decat ca totul este perfect, mai rar intalnesti asemenea gazde. Sigur revenim cat de repede posibil la ei, insa distanta este mare fiind din Bucuresti. D-na Livia si dl. Vasile, va multumim pentru daruirea dumneavoastra, pentru ca stiti cu adevarat cum sa primiti oamenii in casa dumneavoastra. Va doresc sanatate intregii familii, sa ramaneti mereu asa! Va pupam cu drag!

Răspunsul proprietății:
Va multumim pentru cuvintele frumoase.
Va dorim si noi sanatate intregii familii, va asteptam sa reveniti cu drag!
Paul din Iasi (cuplu tânăr)
sejur: 28.07.2014 - 31.07.2014 - nota: 9.5
Am stat 3 zile la Pensiunea Carmen si doresc sa revin in acest loc. Gazdele te fac sa te simti ca acasa. Inca salivez la gandul placintei si cozonacilor facuti de gazde in fata noastra din care ne-am infruptat cu nesat...

Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu placere!
Raluca din Pitesti (familie cu copii mici)
sejur: 19.08.2014 - 23.08.2014 - nota: 9.33
Gazdele sunt extrem de primitoare, curatenia este impecabila, exista flexibilitate vs de servirea mesei, in regim propriu folosind bucataria frumos amenajata sau servita in foisorul maramuresan ( absolut delicioasa cea pregatita de dna. Livia). Pozele in costumele maramuresene sunt cele mai frumoase amintiri din vacanta.

Amplasarea pensiunii la o strada, indradevar nu este circulata noapte si te poti odihni.

Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu placere!
Stefan S din Buftea (grup)
sejur: 28.07.2014 - 01.08.2014 - nota: 9.5
Zona de vis, pensiune superba, gazde minunate, ospitalitatea la ea acasa!
Recomand cu placere!


Răspunsul proprietății:
Multumim, va asteptam sa reveniti cu drag!
Teodor T din Bucuresti (cuplu matur)
sejur: 12.07.2014 - 17.07.2014 - nota: 9.83
Am revenit la Pensiunea Carmen si am fost intampinat cu aceeasi ospitalitate de catre gazde (D-na Livia si Dl Vasile), care, desi pensiunea era plina, s-au straduit , la fel ca anul trecut, sa ne ofere clipele de vacanta cautate. Bineinteles, nu au lipsit horinca, afinata si placintele. Cu toate acestea, coptul painii si a cozonacilor in cuptor, ca pe vremea bunicilor, a fost nemaipomenit si credem ca, macar pentru cateva zile, o sa mai venim.

Degeaba se strauiesc dansii in pensiune, daca autoritatile nu repara drumurile, atat in oras, cat si in judet.

Răspunsul proprietății:
Multumim.
Va asteptam sa reveniti cu drag pe la noi!
Mirela M din Bucuresti (familie cu copii mici)
sejur: 10.07.2014 - 12.07.2014 - nota: 10
Suntem o familie cu doi copii mici si ne-am cazat pentru trei nopti la pensiunea Carmen, Borsa. Ne-am simtit extraordinar si cu siguranta vom reveni.
Pensiunea este moderna, cu toate facilitatile si confortul necesare, gazde extraordinar de calde si primitoare si servicii deosebite.
Recomandam aceasta locatie si le multumim gazdelor pentru primire :).


Răspunsul proprietății:
Va asteptam sa reveniti cu drag, multe salutari!
Sorin S din Bucuresti (grup)
sejur: 15.08.2014 - 18.08.2014 - nota: 9.83
Ospitalitate, amabilitate, curatenie, mancare, informatii turistice, parcare in curte, toate la superlativ.
Distractii in pensiune: ping-pong, imbracare in costume populare specifice, razboi de tesut, leagane, coacerea painii/cozonacilor in cuptor.


Drumurile de acces catre Borsa nu sunt cele mai bune.
Camera mi s-a parut micuta, insa toate celelalte aspecte pozitive au eclipsat aceasta impresie.


Răspunsul proprietății:
Multumim , va asteptam sa reveniti cu drag!
de la 220 RON / noapte
3

Distribuie pagina