×
destinatii
Destinații
inedite
Inedite
wow Wow
25
lux Lux
85
tradiționale Tradiționale
131
priveliște Priveliște
153
retrase Retrase
25
în munți În munți
9
pe malul apei Pe malul apei
182
în pădure În pădure
217
domeniu Domeniu
26
peisagistică Peisagistică
79
agro Agro
24
la țară La țară
49
fermă Fermă
11
herghelie Herghelie
13
livadă Livadă
30
cramă Cramă
8
boutique Boutique
173
castel Castel
6
conac Conac
9
log home Log home
110
tiny Tiny
46
a-frame A-frame
134
hobbit Hobbit
1
glamping Glamping
12
camping Camping
5
plutitor Plutitor
7
SPA SPA
47
piscină Piscină
305
gastro Gastro
355
Proprietăți favorite
Aprilie - Mai 2027
joi
vin.
sâm.
dum.
lun.
mar.
mie.
29
30
1
2
3
4
5


vezi calendarul complet





Decembrie 2026
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
21
22
23
24
25
26
27


vezi calendarul complet





Decembrie 2026 - Ianuarie 2027
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
28
29
30
31
1
2
3


vezi calendarul complet





0 oferte Paste
0 oferte Craciun
0 oferte Revelion
Total oaspeti:
Camera 1
Camera 2
Camera 3
Camera 4

Pensiunea Sun House

2 Mai
10.0 / 44 recenzii
Adaugă recenzie Toate recenziile

Costin din București (familie cu copii mici)
08.07.2024 - nota: 10
Pensiunea Sunhouse este o oaza de liniște, unde te poți deconecta și relaxa cu adevărat! Totul este foarte curat și liniștit! Preturile sunt mai mult decât decente! Revenim cu drag în fiecare an, cu siguranță ne vom caza aici și în anii ce vor veni! Recomand cu încredere!
Marius Dirnea din Bucuresti (cuplu tânăr)
08.07.2024 - nota: 10
Totul la superlativ. Liniște, curățenie și aproape de plajă. Personalul a fost tot timpul lângă noi gata să ne ajute cu tot ce am avut nevoie. Nu este prima dată când mergem la această pensiune, dar cu siguranță nu este ultima. Recomand cu toată căldura.
Corina din Iasi (familie cu adolescenți)
sejur: 06.07.2020 - 13.07.2020 - nota: 9.83
Liniste,terasa de luat masa,sau pentru relaxare,bucataria complet utilata,gazda primitoare si discreta

Usa la baie ,nu se inchidea....dar se poate remedia
Mihaela din Iasi (familie cu copii mici)
sejur: 19.08.2019 - 25.08.2019 - nota: 10
Cel mai mare plus,îl constituie faptul că are parcare in curte,camera este mare ,un alt plus este bucătăria care este dotată cu absolut tot ceea ce este nevoie,destul de aproape de plaja, aproximativ 5minute.

Un minus pentru baie,consider că necesită unele îmbunătățiri
Ovidiu din Bucuresti (cuplu matur)
sejur: 30.08.2019 - 01.09.2019 - nota: 10
Foarte buna locatie calitate/pret , curat , ingrijit , liniste , personal deschis pentru a ajuta clientii sa se simta in vacanta.

Nu este AC cum este prezentat ci doar un sistem integrat de ventilatie nu foarte
-lipsa paharelor in bucatarie
Luminita L din Comanesti (familie cu adolescenți)
sejur: 30.07.2018 - 03.08.2018 - nota: 10
Primul punct forte al acestei cazari este parcarea: spatioasa, inchisa, iti lasi masina acolo fara nici o grija. Cat despre camere, aceastea sunt largi si ele, curate si cu tot ce ai nevoie: frigider in camera (super util, nu trebuie sa imparti frigiderul cu ceilalti oaspeti), A/C si baie cu dus. Un mare plus il constituie faptul ca fiecare camera are mini terasa ei in fata, cu masa si scaune si umbrela in caz ca bate soarele prea tare. Locul este foarte linistit si intim as putea spune. Am evitat multi ani de zile aglomeratia de pe litoralul romanesc, insa aici nu ne-am simtit sufocati de ceilalti oaspeti nici de aglomeratia locului (2 mai este un satuc linistit, ideal pentru cei ce vor sa ia o pauza de la oras). Cazarea aceasta este deci ideala daca doriti confort si odihna. Bucataria comuna este echipata cu tot ce ati putea avea nevoie. Este de asemenea si f aproape de plaja, in maxim 10 minute sunteti acolo (asta daca mergeti lenes si taraganat cum am facut-o noi). In concluzie ne-a placut, raportul pret calitate este justificat si ne vom intoarce cu siguranta si cu alte ocazii.
Serban Florin din Siret (familie cu adolescenți)
sejur: 06.08.2018 - 14.08.2018 - nota: 9.5
Liniste, racoare, suprafata foarte mare si dotata pentru petrecerea timpului in pensiune (gratar, loc de joaca pt copii, sala de tenis de masa, super loc de luat masa sau de servit un pahar de vin, etc) !
Bucatarie super utilata.
Dl. Administrator deosebit de amabil si de mare, mare ajutor . Multumim mult !


Singurul lucru, dar care tine doar de alegerea facuta, ar fi distanta fata de plaja... Dar am stiut din start care este aceasta, asa ca nu pot sa-l numesc chiar un minus...
Alexandru A din Bucuresti (familie cu copii mici)
sejur: 28.08.2017 - 03.09.2017 - nota: 8.83
Administratorul pensiunii este extrem de discret, abia daca ii simti prezenta
+ camera curata, frigider curat, prosoape / asternuturi curate (in camera in care am fost noi cazati)
+ 3 pături groase
+ Camera racoroasa, chiar daca afara sunt 30+ °C (am folosit aerul conditionat doar intr-o zi din cele 7)
+ Compartimentarea pensiunii asigura linistea dorita


Una dintre saltele avea o pata, care incepuse sa aiba mucegai
- nu fiindca ar fi un dezavantaj major, ci pentru aspectul general, tevile din baie au inceput sa rugineasca - ar trebui sa fie inlocuite
- aparatura din bucatarie ar trebui inlocuita
Elena din Ploiesti (familie cu copii mici)
sejur: 28.07.2017 - 02.08.2017 - nota: 9.17
Curatenie,camere racoroase,loc de joaca pentru copii,piscina pentru copii,bucataria.vom reveni cu siguranta si la anul.

Recomand schimbarea bazinelor la toalete,fac cam multa galagie
Mihai Cosmin din Bucuresti (familie cu copii mici)
sejur: 02.07.2017 - 04.07.2017 - nota: 9.33
Camerele curate si bine intretinute. Gazda foarte primitoare.

Nimic, totul fiind in concordanta cu descrierea de pe site.
Ion I din Bucuresti (familie cu adolescenți)
sejur: 19.08.2016 - 21.08.2016 - nota: 9.5
O oaza de liniste, paturi mari confortabile, baia mare . O utilare standard, fara mari pretentii dar confortabila
Geta G din Pitesti (cuplu matur)
sejur: 08.08.2016 - 11.08.2016 - nota: 9.17
Liniste,discretie,verdeata ,cuibul de randunele,arhitectura pensiunii( simpla dar f eficienta ) ,parcarea ptr masina si multe altele

O singura nemultumire am,lipsa mea de inspiratie ca n am rezervat mai multe zile 1;aah ,da si mai e una ,conectivitate wi-fi
Ionita I din Bucuresti (single)
sejur: 01.08.2016 - 07.08.2016 - nota: 8.33
Terasa intima in fata camerei ,camere curate,bucatarie la comun dar ok , destul de utilata

Zgomot de la aerul conditionat pe care nu poti sa il opresti chiar daca dai din butoane ,daca nu îl opreste altcineva din alta camera nu poti sa il opresti(gresit centralizat)
Daniela D din Pitesti (familie cu copii mici)
sejur: 16.08.2015 - 20.08.2015 - nota: 8.67
Arata totusi bine;este multa verdeata in spate;este destul loc pe terasa din fata camerei;camera este destul de spatioasa;baia la fel;este bine ca are si extensie la patul dublu;mai ai o terasa mare.

Poarta de la intrare este veche si ar trebui inlocuita;parcarea pentru masini ar trebui pavata sin cu nisip cum este acum;ca sa mascheze cladirile vechi si cele care sunt
in constructie din fata camerelor ar trebui plantati pomi;ghivecele ar trebui gaurite intr-o parte,pentru ca florile sa nu se inece


Răspunsul proprietății:
Multumim tuturor oaspetilor nostri pentru observatii sau propuneri, ne straduim sa oferim cele mai bune conditii la cel mai mic pret.
In fiecare primavara se fac renovari si modernizari, oferind facilitati suplimentare.
`Sun House` a fost inaugurata in iunie 1993, fiind prima Pensiune deschisa pe litoralul romanesc. Aceasta realitate ne obliga sa fim in continuare primii si avem convingerea ca nu vom dezamagi pe nimeni.
de la 99 RON / noapte
3

Distribuie pagina